Отпада забраната за износ на медицински кислород, въведена у нас в средата на декември миналата година. Това разпореди министърът на здравеопазването проф. Костадин Ангелов със своя заповед.
Забраната беше въведена заради големия брой хоспитализирани пациенти, чието лечение изискваше кислород. От началото на 2021 г. техният брой е намалял.
През декември бяха закупени 452 кислородни концентратора за болници в страната, за да не се допусне прекъсване на лечението. Също така фирмите доставчици увеличиха броя на оборотните бутилки с кислород.
От Министерството на здравеопазването съобщиха още, че за последния месец във ведомството не са постъпили сигнали за проблем с доставката на кислород.
Следете новините ни в :















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
ДБ: Хората на Радев предлагат рекорден дефицит, сравним с управлението на Виденов
Подмолно през бюджета кабинетът на Радев ще закрие Комисията по досиетата
Минута мълчание в НС в памет на загиналите деца на АМ ''Тракия''
Как ще се избира нов ВСС: Депутатите решават днес