Общо 15 899 теста за COVID-19 са направени в лабораториите у нас от началото на дейността им до днес, съобщиха от Министерството на здравеопазването.
Първите тестове започнаха да се извършват в Националната референтна лаборатория и във Военномедицинска академия, след което бяха разкрити лаборатории и в Стара Загора и Варна. В Националната референтна лаборатория на 28 януари 2020 г. е проведено първото изследване на проба за COVID-19, а във ВМА първият тест за новия коронавирус е извършен на 2 февруари т. г.
Тестовете са направени в лабораториите както следва: в Националната референтна лаборатория към НЦЗПБ – 5037, във Военномедицинска академия – 2767 и 1250 бързи, в Стара Загора – 1400, в болница „Токуда“ – 470, в Бургас – 300, във Варна – 825, в УМБАЛ „Софиямед“ – 750 и в лаборатория „РАМУС“ – 3100.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
11153
3
05.04 2020 в 13:32
Остават 6 984 100.
6316
2
05.04 2020 в 12:55
11774
1
05.04 2020 в 12:42
Та значи и информацията дет много стриктно пращаме за там, би трябвало да е точна и да отразява изпълнението на предписанията..
Та в деня, в който НОЩа каза 503 са заразените, на сайта на СЗО се мъдрят 566 извършени проби..
За невярващите
https://afera.bg/wp-content/uploads/2020/04/test2.jpg
Еньовден е, днес не се работи, хиляди черпят за имен ден
Американският Сенат символично задължи Тръмп да пита Конгреса, ако иска да воюва с Иран
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му
Никола Цолов се запътва към Формула 1, пишат испански медии
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел