Според 56% от лекарите, включили се в специално допитване, след отпадането на противоепидемичните мерки и при застудяване на времето през есента, ще има нова епидемична вълна от SARS-CoV-2.
Това показват резултатите от анкета, проведена в специализираната мрежа за комуникация в медицината и здравеопазването CredoWeb.
В допитването взеха участие 425 медици от всички специалности в цялата страна.
34% от лекарите са отговорили, че коронавирусът ще се завърне, но като рутинно заболяване, без да причинява претоварване на здравната система.
Малко над 6% са на мнение, че пандемията е приключила и върви към своя естествен край, а едва 3.7% са убедени, че нова вълна няма да има, защото сме постигнали колективен имунитет.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец