ИА "Медицински надзор" връчи 6 акта на "Шейново" за случая с разменените бебета, съобщи Нова тв, като се позова на свои източници. Информацията потвърди потвърди Фидел Косев, заместник-директор на агенцията, пред БТА.
Eдин от актовете е за болницата, а останалите са за служители, отговорни за допуснатата грешка.
Актовете са за административни нарушения. Срещу тях може да бъдат подадени възражения.
Двете бебета бяха разменени през декември в столичната АГ болница. Те бяха разделени от биологичните им родители за четири седмици, преди през януари да бъдат върнати доброволно на истинските си майки и бащи.
Проверката установи непълно спазване на медицинските стандарти и правилата в болницата.
Казусът ще бъде решен в съда, след като семействата поискаха 600 хил. лева обезщетение, но болницата отказа да ги плати.




















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
24373
1
08.02 2023 в 19:32
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му