В Гърция възстановиха присъственото обучение в гимназиите. В клас са допускани само учениците, които са дали отрицателен тест за COVID-19, съобщи БНР.
По данни на здравното министерство от направените над 50 хиляди тестове на учениците положителните резултати са под половин процент. Маски и дистанция се спазват стриктно. Част от уроците се изнасят извън класните стаи.
В Гърция леко облекчиха мерките срещу коронавируса, но основните ограничения се запазват. Обсъжда се отваряне на заведения след Великден.
С изключение на град Козани от днес са отворени магазините в цялата страна при различни условия.
В Солун и Патра, където е все още високо нивото на заразени, се пазарува със запазен час и пред входа на магазина. В областите с добра епидемиологична обстановка е позволено определен брой клиенти в търговския обект. Запазва се вечерния час.
Всяко излизане извън дома се допуска след получено телефонно съобщение от властите. Заведенията ще останат затворени до Великден, категорични са от правителството.
Засега не се променят и ограниченията за влизане в Гърция. Прилага се задължителна карантина от една седмица.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец