Две жени, работещи в предприятие в Доспат, са дали положителни проби за COVID-19, съобщи БТА, като цитира РЗИ-Смолян.
Заразените са установени при тестване на работещите в предприятието, след като през миналата седмица в болницата в Гоце Делчев е приета пациентка с коронавирусна пневмония. Жената работи в цех на същата фирма.
Предприятието дава работа на жители на съседни села, включително от Сърница, където бе регистрирано огнище на коронавирус. Оповестените днес две положителни проби сред работничките са на жена от Сърница и на 47-годишна жителка на с. Барутин, общ. Доспат. Жената от Барутин ще бъде поставена под карантина в дома си заедно със семейството си.
На собственика на предприятието е издадено предписание за по-строг контрол по спазване на противоепидемичните мерки и извършване на пълна дезинфекция на помещенията.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
ДБ: Хората на Радев предлагат рекорден дефицит, сравним с управлението на Виденов
Подмолно през бюджета кабинетът на Радев ще закрие Комисията по досиетата
Минута мълчание в НС в памет на загиналите деца на АМ ''Тракия''
Как ще се избира нов ВСС: Депутатите решават днес