Варна влезе в тъмночервената зона по заболеваемост от COVID-19. Тя е надхвърлила прага от 500 на 100 хил. души население, съобщава clinica.bg.
Средното разпространение в страната към днешна дата е 448 на 100 хил. души при 431 вчера, показват данните на Националния център по заразни и паразитни болести (НЦЗПБ).
С Варна областите в тъмночервено стават 9 от общо 28. Останалите са София град, София област, Перник, Кюстендил, Видин, Монтана, Габрово и Сливен. Там бяха въведени ограничителни мерки, включително в столицата, където те са в сила от днес.
Очаква се Министерството на здравеопазването да обяви нови мерки. Част от обсъжданите сподели по-рано днес проф. Ива Христова, директор на НЦЗПБ.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец