417 са новите случаи на коронавирус, потвърдени при направени 1 666 теста. Положителните проби са 25%, показват данните в Единния информационен портал.
Най-много новозаразени са отчетени в столицата - 125 и в областите Варна - 81 и Бургас - 35.
Активните случаи са 12 122. В болница се лекуват 597 пациента, 32 от тях са в интензивно отделение. През вчерашния ден са хоспитализирани 24 заболели, близо 88 на 100 от тях не са ваксинирани.
Оздравели са още 82-ма, починалите с COVID-19 през последните 24 часа са трима, нито един от тях не е бил ваксиниран.
За ден са поставени 101 дози ваксина. С втора бустерна доза вече са 18 469 лица.
14-дневната заболеваемост в страната е 167 на 100 000. В червената зона с над 250 заразени на 100 000 души население са София град, Варна и Бургас. Най-ниско остава разпространението на вируса във Велико Търново - 59 на 100 000.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни