OffNews.bg

Гришо смаза дребен аржентинец на старта на "Уимбълдън"

Григор Димитров направи летящ старт на любимия турнир "Уимбълдън", където има полуфинал през 2014 година и титла при юношите. Българинът размаза 7:6 (4), 6:2, 6:2 дребния аржентинец Диего Шварцман.

Началото изглеждаше трудно. Димитров започна от сервис и подари троен брейкпойнт на съперника си, но след нацели началния си удар и почти без разигравания стигна до дюс. В крайна сметка със сервиси над 200 км/ч хасковлията осъществи обрат и поведе в резултата.

Въпреки това се стигне до тайбрек, след който Гришо взе първия сет. Това напълно пречупи 170-сантиметровия аржентинец. След това на корта имаше игра на котка с мишка.

Поставеният под №13 българин взе ценна победа по пътя си към завръщане в топ 10 на световната ранглиста при мъжете. Това беше трети мач между двамата, като нашето момче води с 2-1 победи на Шварцман.

В следващия кръг в Лондон българският ас ще играе с кипъреца Маркос Багдатис, който победи Джеймс Уорд от Великобритания. Припомняме, през миналата година Гришо достигна до трети кръг в Лондон и има да защитава 90 точки.

Вече започва мачът на Цвети Пиронкова срещу италианската Ерани. Пловдивчанката взе първия сет.