Софийска районна прокуратура привлече към наказателна отговорност двама мъже за кражба на картина от коридора на сграда със свободен достъп на Синдикат на българските учители, съобщиха от СРП.
Кражбата обвиняемите извършили на 7 януари в края на работния ден, картината е с маслени бои.
По случая е образувано досъдебно производство срещу Д.С. като помагач и срещу Й.С. като извършител.
Двамата обвиняеми са осъждани. Предвид възможността те да извършат друго престъпление наблюдаващ прокурор е постановил задържането им за срок до 72 часа.
Предстои да бъде внесено искане в съда за разглеждане на дело за вземане на мярка за неотклонение „задържане под стража“ на двамата обвиняеми.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен