Мъжът, задържан за побой на охранител на Спешна помощ, е с повдигнато обвинение за лека телесна повреда по хулигански подбуди, съобщиха от Софийската районна прокуратура. Той е освободен от ареста с прокурорска мярка "подписка".
От държавното обвинение уточняват, че макар обвинението да предвижда до три години затвор, заради чистото съдебно минало на мъжа, той може да получи глоба до 5000 лв. за действията си, ако се докаже вината му, пише БТА.
Към момента направената съдебно-медицинска експертиза е категорична, че нанесените наранявания на охранителя съответстват на лека телесна повреда.
От Центъра за спешна медицинска помощ – София съобщиха, че охранителят е бил удрян с юмруци и ритници. Пострадалият е преминал подробни прегледи и изследвания. Мъжът е с два избити зъба и рана на брадичката. Не се налага болнично лечение.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
16112
4
03.01 2025 в 21:16
2030
3
03.01 2025 в 17:19
5012
2
03.01 2025 в 16:31
3935
1
03.01 2025 в 14:04
В 16 ч. министърът на финансите представя Бюджет 2026
Демографът Магдалена Костова: С раздаване на пари раждаемост не се подобрява
В 16 ч. министърът на финансите представя Бюджет 2026
Спряха влаковете в цяла Германия
Еньовден е, днес не се работи, хиляди черпят за имен ден