Прокурорската колегия на Висшия съдебен съвет реши да изпрати писмо до заместник главния прокурор Ваня Стефанова, с което да се поиска съгласието й да бъде определена за и.ф. главен прокурор на мястото на Борислав Сарафов.
Решението е единодушно.
Колегията прие за сведение писмото на Борислав Сарафов от днес, с което оттегля съгласието си да изпълнява функциите главен прокурор.
Заявлението му беше обявено в началото на днешното заседание на Прокурорската колегия и беше разгледано първо. Кадровиците го приеха за сведение без изказвания и без дебат. Кадровиците заявиха, че трябва да определят най-старшия заместник на Сарафов за и.ф. главен прокурор.
В случая това е Ваня Стефанова. Нейният отговор се очаква днес. Ако откаже, тогава ще бъде изпратено искане за съгласие и от другия заместник - Магдалена Лазарова.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
1905
2
22.04 2026 в 13:27
4057
1
22.04 2026 в 12:02
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци
ВСУ удари завод Азот в Новомосковск