Обирджията на банка в Дупница получи 3,6 г. затвор, след като се призна за виновен, съобщиха от Окръжния съд в Кюстендил. Решението е окончателно.
40-годишният бивш полицай Крум Йорданов ще лежи при първоначален общ режим.
Обирът на банковия клон е от юни, когато мъжът нахлу в офис на банка, въоръжен с пистолет и бухалка. Той успя да отмъкне 54 000 лв. в чувал, увит в тениска, но бързо бе задържан. Заснет е от случаен минувач на влизане в банката.
Йорданов обясни, че не помни нищо от своите действия. Според него те били продиктувани от многобройните кредити - негови и на жена му. Той каза още, че 19 г. е бил полицай, а дори е забравил къде е хвърлил оръжието. И поиска да бъде оставен под домашен арест, за да се грижи за детето си, докато съпругата му е на работа.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец