Двама граждани на Северна Македония са задържани на ГКПП Гюешево, след като опитали да пренесат 137 кг марихуана, съобщиха от Окръжната прокуратура в Кюстендил.
Около 22:30 ч. на 18 декември на вход за камиони пристигнали две товарни композиции с регистрационни номера на Северна Македония, превозващи товар с руда за Турция.
Митническите инспектори отклонили моторните превозни средства за щателна митническа проверка. В ремаркето на втората композиция били установени специално приспособени тайници - кухини в дървени напречни дъски (хоризонтални странични прегради). В тях били открити 320 пакета с наркотично вещество – марихуана.
Общото тегло на предмета на престъплението е 137,045 кг.
Шофьорите на камионите са привлечени в качеството на обвиняеми по делото. С постановление на наблюдаващия прокурор са задържани за 72 часа.
Предстои да бъдат внесени в съда искания за вземане на мерки за неотклонение „задържане под стража“ спрямо тях.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
3747
3
23.12 2024 в 15:43
3090
2
20.12 2024 в 12:08
24373
1
20.12 2024 в 12:00
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци
ВСУ удари завод Азот в Новомосковск
Сградата на Нотариата да стане дом за млади таланти, предлага Иво Христов