Всичко е ОК, добре, че смених колите в последния момент. Иначе ...добре, че не убиха някой човек! За децата се притеснявам, много се изплашиха.
Така главният прокурор Иван Гешев коментира пред "Епицентър" днешния опит за атентат срещу него. Обвинител №1 е допълнил, че взривът е бил ужасяващ и е подчертал, че ако не е бил сменил колите, е щял да загине.
Това е първи коментар на Гешев, след като преди обяд взривно устройство избухна пред една от колите от кортежа му на пътя Самоков-София. От Националната следствена служба поясниха, че бомбата е била с 3 кг тротил и поставянето ѝ е целяло не сплашване, а убийство.
С обвинителя е пътувало и семейството му. Никой не е пострадал.
Междувременно говорителят на главния прокурор Сийка Милева посочи в изявление, че Гешев не е давал и няма да дава официално изявления по случая.
От пресцентъра на прокуратурата разпространиха съобщение, от което става ясно, че досъбедното производство е за тероризъм, като законът предвижда затвор от 5 до 15 години.
В изявлението си Милева посочва, че право да разгласяват информация от разследването имат само и единствено наблюдаващите прокурори, а след дадено разрешение - говорителят на главния прокурор и заместник главният прокурор и директор на Националната следствена служба - Борислав Сарафов.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
2471
29
02.05 2023 в 14:39
Много подробности ми е разказвал, та за по-голям водевил от този не бях чувал! Сега се опитват с подобен сценарий да клатят по-тъпоглавата част от публиката...
А и Учиндолския да се изплющи по въпроса!!!
Той, Славчо бе направил кулинарен конкурс, познавам участничката, която го спечели, наградата бе, ако си спомняте, Ресторант, обзаведен и оборудван. Ма се оказа, че малкото криво заведенийце се предоставя с 1-годишен наемен договор, като в гюнгюрлюка по награждаването бяха дали на Сидония,спечелилата, да подпише документи, че е получила оборудване за 70 и кусур хиляди лева, та накрая на годината тя трябваше да си плати и съответните данъци, а славчовите не ѝ бяха дали нищо...
Мошеници, сър!
3005
28
02.05 2023 в 09:18
17948
27
02.05 2023 в 08:23
13325
26
02.05 2023 в 05:25
3000
25
02.05 2023 в 01:55
4072
24
02.05 2023 в 00:47
8053
23
02.05 2023 в 00:38
4261
22
01.05 2023 в 22:41
4261
21
01.05 2023 в 22:31
17983
20
01.05 2023 в 22:06
Може и да е постановка - на, ще ме убиват, ама може и да е гангстерски намек да си наляга парцалите Гешев.
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му