Жертвите на наводнението в грузинската столица Тбилиси достигнаха 15 души, след като днес бяха открити телата на още загинали заради стихията. 9 души са обявени безследно изчезнали, съобщи ТАСС.
По данни на агенцията едно от телата е на възрастен мъж, като трупът му е открит в руините на разрушена от наводнението къща.
Намерени са и телата на още двама мъже.
В същото време стана ясно, че 14 обявени по-рано за безследно изчезнали, са се върнали при близките си.
Десетки семейства са останали без дом. Те са настанени в хотели в покрайнините на Тбилиси.
Най-голямото наводнение през последните 55 години в Тбилиси е в резултат от проливен дъжд, придружен с градушка, който се изля през нощта на 13 срещу 14 юни. Стихията повреди покриви и разруши пътища, а от зоопарка избягаха хищници, които се разхождаха по улиците на града.
Продължава работата по отстраняване на щетите от наводнението.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец