Земетресение с магнитуд 6,2 по скалата на Рихтер е регистрирано рано тази сутрин в индонезийската провинция Папуа, съобщи Националната агенция по геофизика, като добави, че няма потенциал за цунами.
Епицентърът на труса е бил на дълбочина 33 км. на сушата.
Земетресението е било силно усетено в Джаяпура, столицата на Папуа, каза говорителят на местната полиция Игнациус Бени Ади Прабово, добавяйки, че няма данни за щети или жертви.
Индонезия се намира в така наречения „Тихоокеански огнен пръстен“, силно сеизмично активна зона, където различни плочи на земната кора се срещат и създават голям брой земетресения и вулканична активност.
Това е вторият силен трус в страната за последните 3 дни.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец