По време на контратерористична спецоперация във Франция са арестувани 19 предполагаеми ислямисти, съобщиха световните агенции.
Смята се, че задържаните са членове на радикалната ислямистка групировка Forsane Alizza. Сред тях е и лидерът Мохамед Ашамлан. Причината за арестите все още не е уточнена.
Акцията е проведена едновременно в няколко френски града – Париж, Тулуза, Нант, Лион, Ница и Марсилия. Полицията е иззела и оръжия, сред които автомати, пистолети, електрошокове и граната.
Арестуваните не са свързани с разследването на убийствата, извършени от Мохамед Мера, уточни френският президент Никола Саркози в интервю за радио Europe 1 .
Полицията продължава да издирва предполагаеми съучастници на убиеца от Тулуза.
Братът на Мера – Абделкадер, беше обвинен във връзка с престъпленията. Издирва се и трети съучастник.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Мирчев: Момчил Мавров и Асен Меджидиев са притискали шефа на ''Медицински надзор''
Десислава Атанасова летяла с Пеевски за Дубай през 2024 г. - 4 дни преди да се закълне в КС
Мирчев: Момчил Мавров и Асен Меджидиев са притискали шефа на ''Медицински надзор''
Детегледачка открадна близо 3000 евро от семейство, заснеха я със скрита камера