Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че не признава сина на Хаменей за бъдещ върховен лидер на Иран и обяви, че възнамерява лично да се включи в избора на негов наследник, предаде Ройтерс.
"Синът на (аятолах Али) Хаменей е неприемлив за мен. Искаме някой, който ще донесе хармония и мир в Иран.
Трябва да се включа в назначаването, както с (временната президентка на Венецуела) Делси (Родригес) във Венецуела",каза Тръмп в интервю за сайта "Аксиос".
Моджтаба Хаменей, син на покойния върховен лидер на Иран, е оцелял след американските и израелските удари в събота срещу Ислямската република, при които е бил убит баща му Али Хаменей, отбелязва Ройтерс, позовавайки се на ирански източници.
Духовник от среден ранг с близки връзки с Корпуса на гвардейците на Ислямската революция, хардлайнерът Моджтаба е една от най-влиятелните фигури в иранската духовно статукво и е смятан за предполагаем наследник на баща си, отбелязва Ройтерс.
Иран все още не е обявил новия си лидер.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
3080
5
05.03 2026 в 22:56
2878
4
05.03 2026 в 21:37
4256
3
05.03 2026 в 20:01
4256
2
05.03 2026 в 19:54
5
1
05.03 2026 в 19:42
Емил Дечев: Няма ''наши'' хора. Има престъпления
Кандев напуска МВР
От днес веригите предлагат ''Кошница с грижа'' за 6 месеца: вижте кои се включиха
Демерджиев: Успех на Кандев, вкл. в политическата му кариера
От днес веригите предлагат ''Кошница с грижа'' за 6 месеца: вижте кои се включиха