Германският канцлер Ангела Меркел и президентът на САЩ Доналд Тръмп обсъдили развитието на събитията в Сирия.
Двамата са изразили безпокойството си по отношение на хуманитарната ситуация в провинция Идлиб, предадоха Ройтерс и ТАСС, като се позоваха на говорител на Меркел Щефен Зайберт. Той каза, че двамата лидери са разговаряли по телефона.
Зайберт съобщи, че двамата лидери призовават Русия да въздейства на сирийското правителство и да предотврати допълнителна ескалация на кризата в Идлиб.
Тръмп и Меркел са обсъдили и Украйна, Западните Балкани, търговията, допълни говорителят, без да навлиза в детайли.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец