Финландският премиер Сана Марин е дала отрицателна проба за наркотици, след като беше разкритикувана заради видеокадри, показващи я как се весели с приятели, предаде ДПА, позовавайки се на правителството.
Марин каза, че й е бил направен тест за наркотици в петък. Един от видеозаписите, на които се вижда как тя танцува на частно парти в свободното си време, подхрани слухове, че на купона преди две седмици може да е имало наркотици.
Правителството заяви днес, че тестът й е отрицателен.
36-годишната министър-председателка многократно е заявявала, че никога не е употребявала наркотици. Тя обясни, че когато се е забавлявала с приятели, е пила само алкохол.
Видеокадрите предизвикаха разделение във финландското общество и разпалиха дебати за поведението на Марин. Тя обаче настоя, че има право да прекарва свободното си време така, както и други хора на нейната възраст, добавя БТА.

























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
София планира ''пълна промяна'' в градския транспорт през 2026, пари за увеличение на заплати няма
Радев: Ще изляза със свой политически проект, когато най-малко го очаквате
Концерт набързо, хореография по график - как преминават протестите на Делян Пеевски из страната
Концерт набързо, хореография по график - как преминават протестите на Делян Пеевски из страната
Световната банка ще помага на България за по-ефективна жп инфраструктура
Радев: Ще изляза със свой политически проект, когато най-малко го очаквате