Американски стратегически бомбардировачи B-1B, японски и южнокорейски изтребители вчера за първи път проведоха нощни учения над Корейския полуостров, предаде БТА.
Това е поредната демонстрация на сила на фона на продължаващите предизвикателства на Пхенян с ракетната и ядрената си програма.
Информацията за учението съобщиха американски и южнокорейски военни, цитирани от Ройтерс и ДПА.
В ученията са участвали два свръхзвукови бомбардировача В-1В, които са излетели от американската военна база на остров Гуам в Тихия океан, която севернокорейският лидер Ким Чен-ун заплаши с ракетен удар, се уточнява в комюнике на американските ВВС.
Към B-1B са се присъединили два южнокорейски изтребителя F-15К, пише Би Би Си.
Самолетите са изпълнили мисия в района на Японско море.
Бомбардировачите В-1В са способни да долетят от Гуам до Пхенян за по-малко от три часа, отбелязва ТАСС.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
15571
1
11.10 2017 в 09:58
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци