Синът на ръководителя на "Роснефт" Игор Сечин - Иван, е починал на 5 февруари на 35-годишна възраст, става ясно от запис в регистъра на делата за наследство (РНД), съобщи "Moscow times" в Телеграм. Бившият мениджър на ЮКОС Леонид Невзлин е първият, който потвърждава тъжната вест.
Бившият съветски преводач и силовик Игор Сечин се смята за дясна ръка на президента Владимир Путин.
Вписването в регистъра е на името на Иван Игоревич Сечин, роден през 1989 г. и живял в Москва на адрес "Шведски тупик" 3. Сградата е известна от разследване на Bloomberg като "къща за сътрудници на президента Путин".
Според канала на ВЧК-ОГПУ в Телеграм синът на Сечин официално "е получил кръвен съсирек". Около 4 ч. сутринта на 5 февруари 35-годишният Иван се оплакал, че се задушава, след което загубил съзнание. Умира във вилното селище "Европа" в Красногорск край Москва.
Според източници на ВЧК-ОГПУ ръководителят на "Роснефт" е забранил на Следствения комитет и ФСБ да разследват смъртта на сина му.
Синът на Сечин е работил в Газпромбанк, преди да се присъедини към "Роснефт" през 2014 г. На 25-годишна възраст Иван Сечин е награден с орден "За заслуги към Отечеството" II степен "за големия му принос в развитието на горивно-енергийния комплекс и дългогодишния му съвестен труд".
Следете новините ни в :















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
2985
8
20.02 2024 в 14:33
3935
7
20.02 2024 в 13:47
3168
6
20.02 2024 в 13:41
5169
5
20.02 2024 в 13:32
3115
4
20.02 2024 в 13:26
2100
3
20.02 2024 в 13:23
Е те сега могат го награди посмъртно и с I-ва степен- че е отървал света от присъствието си ! (ジ)
2985
2
20.02 2024 в 13:10
2985
1
20.02 2024 в 13:08
Хахахахахахаха, ега ти пародията на държава!
А иначе не става съвсем ясно от кой точно етаж е починал тоя. :D
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие