Израелският премиер Бенямин Нетаняху обвини Иран, че тайно продължава развитието на военната си ядрена програма, съобщи Би Би Си.
Той подчерта, че има доказателства за твърденията си - разузнаването на Израел открило около 55 000 страници документи, свързани с разработките на Иран.
Документите разкривали, че целта на Иран била произвеждане на пет ядрени бойни глави и извършване на ядрени опити, като за целта били обмисляни пет различни места.
Част от документите са отпреди години, което според израелския премиер значи, че целта на Техеран винаги е била изграждане на ядрен арсенал.
Според Нетаняху държавата е преместила ядрените си оръжия в секретен обект и така ги е скрила от международните наблюдатели.
„Иранското ядрено споразумение е построено върху лъжи”, коментира Нетаняху.
Той допълни, че информацията вече е стигнала до САЩ и ще бъде представена на международните организации.
В отговор иранският външен министър Джавад Зариф обвини Нетаняху, че подвежда хората.
Сделката от 2015 г. отвори Иран към света и засили позициите на по-умерените политици в Техеран, от чиито кръгове е и президентът Хасан Рохани.
Американският президент Доналд Тръмп обяви вече няколко пъти готовност САЩ да излязат от споразумението, ако то не бъде променено.
Европа обаче настоява да не се предприемат стъпки назад в отношенията с Иран.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Мирчев: Момчил Мавров и Асен Меджидиев са притискали шефа на ''Медицински надзор''
Десислава Атанасова летяла с Пеевски за Дубай през 2024 г. - 4 дни преди да се закълне в КС
Мирчев: Момчил Мавров и Асен Меджидиев са притискали шефа на ''Медицински надзор''
Детегледачка открадна близо 3000 евро от семейство, заснеха я със скрита камера