Младенов благодари на Тръмп за смелото лидерство: Трябва да донесем мир в изстрадалата Газа

OFFNews 18 January 2026 в 12:10 2470 11
Николай Младенов

Снимка Фейсбук на Николай Младенов

За мен е чест и огромна отговорност, че бях номиниран да поема роля в Съвета за мир и като Върховен представител за Газа, работейки тясно с невероятния Али Шаат, и неговия силен екип от Националната комисия за администриране на Газа (НКАГ).

Това написа във фейсбук бившият министър на МВнР Николай Младенов, който вече е Върховен представител за Газа. Тяхното сформиране е ключов елемент от това, което е необходимо, за да донесем мир в изстрадалата ивица, пише още Младенов. 

Особено съм благодарен на президента Тръмп за неговото смело лидерство и решителна дипломация, които направиха това възможно.

Сега, започвайки втората фаза на примирието, нашият фокус е да съветваме, подкрепяме и насочваме Националната комисия, за да може тя да организира незабавна хуманитарна помощ, да възстанови основните услуги за хората и да гарантира, че всички оръжия в Газа ще бъдат само под контрола на легитимната власт. Това е необходимо, за да преминем към възстановяване на разрушенията и да проправим устойчив път към траен мир и просперитет за палестинците и израелците, заявява Николай Младенов. 

Той благодари за "продължаващата подкрепа на посредниците и всички партньори, които правят възможен началото на този критичен преход".

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    3320

    11

    avitohol

    18.01 2026 в 18:12

    Поредния идиот блкагодарил на моркова.

    -1243

    10

    Октим

    18.01 2026 в 17:41

    Нашенският тъпунгур поне е благодарил от чисто сърце, докато Мачадо връчи наградата си и изрази благодарности с пълна подигравка и искрица в очите, която казваше: “Дано се задавиш с нея!“ Да не говорим вече за професионалният актьор Зеленски, който след забележката на оранжевия идиот започна да му благодари за щяло и нещяло със сарказъм, който обаче боклука от Белия дом не можа и до ден днешен да разбере!

    4261

    9

    БотоксПутю

    18.01 2026 в 15:48

    ДС корен, Оксфорд, СДС, ОДС, ГЕРБ, "Пандора Пейпърс", Тръмп. Който си го може, си го може. Завистници такива!

    2878

    8

    Johnny B Goode

    18.01 2026 в 15:40

    Целуването на ръце и г@зове явно е по линия на МВнР

    3090

    7

    helper68

    18.01 2026 в 14:50

    Николайчо май ще трябва да се изръси за ''мирът на миротвореца''.. Душата на търгаша ''миротворец и борец за световен мир'' проговори, искам ви паричките.. :)))
    Тръмп ще поиска от страните в Съвета за мир в Газа да платят 1 милиард долара, за да запазят членството си
    Според съобщенията, страните от „Съвета на мира“ за Газа на Доналд Тръмп ще бъдат помолени да внесат 1 милиард долара, за да запазят членството си за повече от 3 години.
    „Всяка държава членка ще служи с мандат не по-дълъг от три години от влизането в сила на тази харта, подлежащ на подновяване от председателя“, се казва в проект на документ, публикуван първо от Bloomberg News .
    В него се добавя, че тригодишният срок „не се прилага за държави членки, които внасят повече от 1 000 000 000 щатски долара в брой в Съвета за мир през първата година от Хартата“.
    Според проекта , Тръмп ще бъде председател на съвета и ще решава кой ще бъде поканен да стане член.
    independent.co.uk

    2985

    6

    Джендо Джедев

    18.01 2026 в 13:09

    Не яикай "Хоп!" преди да си скочил! Че май си правите сметката без кръчмаря. ;)

    305

    5

    Само благодаря не е достатъчно за Тръмп. Младенов да купи апартамент в Тръмп Tower. Ако няма пари, да изтегли кредит. Това ще помогне още повече на мира в Газа. Каква Гнус са всиките политици. Гнус !!!

    8036

    4

    lans link

    18.01 2026 в 12:48

    Кольо, обмисли американското ти име да е Gus O'Bliss

    3030

    3

    Бен Булбин

    18.01 2026 в 12:43

    Какъв вкус има оранжевия “сладолед“, Николайчо?

    -85

    2

    781000

    18.01 2026 в 12:24

    Мръсен доноснически изтърсак
     
    X

    Все повече руснаци напускат Крим. Фронтова линия с Камен Невенкин 24.06.2026