Германският канцлер Ангела Меркел обяви, че това ще е последният ѝ мандат като канцлер и ще се оттегли след изтичането на мандата през 2021 г.
Меркел допълни, че след 2021 г. няма да се кандидатира за депутат или за друг политически пост.
Канцлерът подчерта, че желанието ѝ е било да работи с чест и да се оттегли с чест, но по думите ѝ е време за "нова страница".
Ангела Меркел направи изявлението, след като по-рано източници от партията ѝ обявиха, че тя смята да не се кандидатира на изборите за председател на Християн-демократичния съюз.
По време на изявлението си канцлерът потвърди тази информация.
Тя обясни, че още през лятото е планирала да напусне лидерския пост.
Меркел е лидер на партията от 2000 г., а през март беше избрана за канцлер на Германия за четвърти пореден път.
Решението ѝ идва, след като вчера партиите от управляващата в Германия коалиция постигнаха лоши резултати на провинциалните избори в Хесен, а преди две седмици - и в Бавария.
Меркел обяви, че поема пълна отговорност за резултатите от изборите.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец