"Макар в някой части на света да наблюдаваме възход на протекционистките и националистически подходи, Европа не бива да се самоизолира, затваря или отдръпва".
Това заяви германският канцлер Ангела Меркел пред парламента, цитирана от Асошиейтед прес и БТА.
В началото на следващата седмица Меркел ще пътува за САЩ, където ще се срещне с президента Доналд Тръмп.
Заради променящите се трансатлантически отношения, Европа е длъжна да поеме повече отговорност и да продължи да се придържа към отворената си търговска политика, подчерта тя.
Новият американски президент обеща по-твърда линия при договарянето на сделки и налагане на мита на страни, които според него експлоатират САЩ, припомня АП.
Следете новините ни в :



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
20355
4
09.03 2017 в 13:45
А какво и за къде изнася Германия? Каква и откъде внасят?
48260
2
09.03 2017 в 13:15
20355
1
09.03 2017 в 13:06
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци