Илон Мъск изостри конфликта си с европейските регулатори. Той призова Европейският съюз да бъде „разпуснат“, а суверенитетът да се върне в ръцете на отделните държави, съобщи БНР.
Поводът – наложената от Брюксел глоба от 120 млн. евро (140 млн. долара) на неговата платформа X.
„ЕС трябва да бъде заличен, а суверенитетът – върнат на отделните страни, за да може правителствата им по-добре да представляват своите народи“, написа Мъск в X, подчертавайки, че не се шегува.
Той заяви, че глобата е насочена не само към компанията, но и лично към него, което според него е „лудост“. Мъск предупреди, че ответните му действия ще са насочени срещу „хората, взели това решение“.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
3935
9
08.12 2025 в 11:07
Аз пък предлагам да го пъхнем в един космически кораб и да го пуснем да върви нанякъде. Като се има предвид, че Вселената се разширява, всичко ще работи в наша полза.
И изобщо, като сме тръгнали да замърсяваме космоса, направо да пратим цялата тумба кретени.
3010
8
08.12 2025 в 08:36
Човекът е свикнал държавите да му плащат, не да го глобяват.
После тези същите говорят за корупция в другите държави....
6789
7
08.12 2025 в 01:22
Предлагам този лунатик да заминава на луната, без да я мести.
6789
6
08.12 2025 в 01:20
А фашистите и нео-нацитата на сащ да се вземат с дръжките си от московия, с.корея, Китай, Унгария, афд в Германия, френските социалисти и т.н.
Не, благодаря.
USDJPY, абсолютно подкрепям. Тийм протежето е фанатичен!
17973
5
07.12 2025 в 20:06
3935
4
07.12 2025 в 18:11
3935
3
07.12 2025 в 18:06
Те работят по въпроса. Причината Мъск така здраво да подкрепи Тръмп е за да се премахне контролът върху едрия бизнес.Сега рушат поетапно устоите на САЩ и въпреки протестите още не са ги спрели.
2985
2
07.12 2025 в 17:27
Що не разпуснете USA по тая логика? ;)
-1243
1
07.12 2025 в 16:47
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други