Мария Альохина от групата Pussy Riot излезе от затвора, предадоха руските медии.
Бунтарката е напуснала решетките в понеделник сутрин. Информацията бе потвърдена от говорителката на затвора в Нижни Новогорд, където Мария лежеше.
Пред РИА „Новости“ адвокатът на Альохина Пьотр Зайкин заяви, че клиентката му е била ескортирана от затворнически конвой до гарата в града.
Според агенция „Интерфакс“ Альохина планира да пътува до офиса на Комитета срещу изтезанията в Грузия, където трябва да се срещне с правозащитници.
Новината за освобождението на Pussy Riot дойде изненадващо миналата седмица, когато президентът Владимир Путинвнесе предложение за помилването им, което бе одобрено единодушно то Руската Дума. Наред с Pussy Riot свободата си получиха и еколозите от Arctic Sunrise.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
ДБ: Хората на Радев предлагат рекорден дефицит, сравним с управлението на Виденов
Подмолно през бюджета кабинетът на Радев ще закрие Комисията по досиетата
Минута мълчание в НС в памет на загиналите деца на АМ ''Тракия''
Как ще се избира нов ВСС: Депутатите решават днес