Македонският президент Георге Иванов отказа да подпише Закона за употреба на езиците, с който албанският става втори официален език в страната.
Приемането му е ключова част от коалиционното споразумение между управляващите социалдемократи и партньорите, представляващи албанското малцинство.
Текстът беше приет за втори път в сряда на фона на протести в парламента и пред сградата.
През януари близкият до ВМРО-ДПМНЕ президент Иванов отново отказа да подпише закона. Конституцията на страната обаче не позволява на държавния глава да налага вето на текстове, одобрени два пъти от депутатите.
Следете новините ни в :"Заради репресивното му съдържание и след насилствения начин, по който е приет, този закон не е израз на демокрация. Той е израз на тиранията на парламентарното мнозинство за мнозинството граждани на Република Македония. Повечето гражданите никога не са гласували и нямаше да гласуват за политическа програма, която предвижда такъв противоконституционен, антидържавен и принципно несправедлив закон. А несправедливият закон не заслужава да бъде наречен "закон", коментира Георге Иванов.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Путин вече открито воюва срещу цивилните в Киев, много убити и ранени тази нощ
Путин вече открито воюва срещу цивилните в Киев, много убити и ранени тази нощ
Четирима туристи се удавиха само за един час в турски курорт
Сбиха се ромски фамилии в Асеновград, жандармерия на място