Лондон съобщи за ''предполагаем удар с дрон'' по базата си в Кипър

OFFNews 02 March 2026 в 07:33 1615 1

Снимка

Британската армия съобщи за "предполагаем удар с дрон" по британската военновъздушна база в Кипър, извършен в нощта срещу понеделник, съобщи Министерството на отбраната.

"Нашите въоръжени сили реагират на предполагаем удар с дрон по базата на Кралските военновъздушни сили в Акротири в Кипър, извършен в полунощ местно време (и българско - бел. ред.). Нашата система за защита в региона е на най-високо ниво", заяви говорител на Министерството на отбраната, цитиран от АФП.

Няма съобщения за жертви.

Базата в Акротири – британска отвъдморска територия от независимостта на Кипър през 1960 г. – е най-голямата военна база на Великобритания в региона. Лондон наскоро разположи там допълнителни средства, включително системи за противовъздушна и противодронова отбрана, радари и самолети F-35.

Премиерът Киър Стармър посочи, че Лондон няма да участва "в настъпателни действия в Иран“.

"Всички помним грешките, допуснати в Ирак, и си извадихме поуките, но Иран посяга на британски интереси и поставя в сериозна опасност британски граждани и съюзниците на страната в региона. Единственият начин да се сложи край на заплахата е да се унищожат ракетите на източника – в складовете за съхранение или пусковите установки, от които се изстрелват", подчерта британският премиер.

    Най-важното
    Всички новини
    X

    Надежда Нейнски: Хората обичат само смелите