60 души са загинали при взрив на кола-бомба край Дамаск, съобщи телевизионния канал „Ал Арабия“.
Автомобилът, избухнал в близост до джамия в селището Ранкус, намиращо се северно от сирийската столица, е ранило още десетки души, чийто точен брой до момента не е известен.
На мястото на взрива живеят предимно сунити, които са опозиция на Башар Асад. След инцидента местни жители отправят призиви да се избягват събиранията на големи групи хора заради опасения от нови нападения. Градът често е и сцена на сражения между бунтовници и силите на реда.
Следете новините ни в :


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен