„Ислямска държава“ е убила 20 военни при атака срещу болница в Сирия

offnews 14 May 2016 в 16:43 2925 1
„Ислямска държава“ е убила 20 военни при атака срещу болница в Сирия

Терористичната групировка „Ислямска държава“ е убила 20 членове на сили поддържащи режима в Сирия при атака срещу болница в източния град Дейр ез Зор в събота, предаде AFP, позовавайки се на мониторингова организация.

„Ислямска държава“ атакува болницата „Ал Асад“ в източната част на града, убивайки най-малко 20 войници и съюзнически бойци“, каза Рами Абдел, директор на Сирийската обсерватория за човешки права.

По думите му атаката е довела до въоръжени сблъсъци, при които са загинали шестима джихадисти.

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    X

    Болниците не трябва да печелят от това, че лекуват късно, казва служебният министър Михаил Околийски