Американският предприемач Илон Мъск призова Европейският съюз да бъде премахнат, а суверенитетът да бъде върнат на отделните страни.
„ЕС трябва да бъде премахнат, а суверенитетът да бъде върнат на отделните страни, за да могат правителствата да представляват по-добре своя народ“, написа Мъск на страницата си в социалната мрежа Х.
Освен това той зададе въпроса от какво точно САЩ защитават Европа.
По-късно Мъск добави в друго съобщение в Х, че бюрокрацията на Европейския съюз „бавно до смърт задушава Европа“.
По-рано официалният представител на Европейската комисия Тома Рение заяви на брифинг в Брюксел, че Еврокомисията е наложила глоба на платформата X в размер на 120 милиона евро за нарушение на европейския закон за цифровите услуги.
През юли Европейската комисия информира мрежата X за предварителните си заключения, според които компанията нарушава закона за цифровите услуги на Европейския съюз (DSA) в области, свързани с осигуряването на прозрачност на рекламите и достъпа на изследователите до отворени данни и информация. В случай на неотстраняване на нарушенията, Европейската комисия заплаши компанията с глоби в размер до 6% от общия й годишен оборот.
Законът за цифровите услуги (DSA) влезе в сила в Европейския съюз през август 2023 г. В съответствие с този регламент цифровите платформи са длъжни да се борят с расизма, продажбата на наркотични вещества и контрафактни продукти, както и с разпространението на детска порнография и дезинформация. Платформите трябва да обясняват работата на своите алгоритми, да дават препоръки и да предлагат алтернативи, съобщава БГНЕС.
Европейската комисия редовно изпраща претенции до големите онлайн платформи, включително X, Meta, TikTok, с изискване за отстраняване на откритите нарушения на DSA и заплашва да наложи санкции или да прекрати дейността на компаниите на територията на ЕС.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
3090
25
07.12 2025 в 13:26
-280
24
07.12 2025 в 10:35
5
23
07.12 2025 в 09:19
1983
22
07.12 2025 в 08:14
4025
21
07.12 2025 в 07:59
Да дрънка каквото си ще и да плаща.
Добре че вече не пее в хóра.
-200
20
07.12 2025 в 05:39
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
9510
19
07.12 2025 в 01:52
1983
18
07.12 2025 в 00:19
20482
17
06.12 2025 в 23:43
Чудя се защо санкцията е само 6% от оборота?
2950
16
06.12 2025 в 23:30
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други