Двама души са били убити при американската бомбардировка срещу йеменските бунтовници хути вчера рано сутринта, съобщи снощи групировката, цитирана от Асошиейтед прес.
Така хутите опровергаха информацията на американския президент Доналд Тръмп, който вчера публикува в социалната си мрежа "Трут соушъл" 25-секунден видеоклип, показващ въздушен удар и под него написа, че множество йеменски бунтовници били убити при него.
"При ударите срещу Саада бяха убити двама души, а четирима други – ранени", се казва в изявление на хутите в контролирания от тях телевизионен канал "Ал Масира" на фона на кадри на срутена при атаката двуетажна сграда.
Американските сили в района на Близкия изток започнаха да нанасят интензивни въздушни удари срещу позиции на хутите по нареждане на президента Доналд Тръмп в отговор на нападенията на бунтовниците срещу кораби в Червено море, което те твърдят че правят в знак на солидарност с палестинския народ.
По данни на хусите при американските атаки са били убити най-малко 69 души, но групировката опроверга американските твърдения, че сред жертвите са нейни ръководители.
Следете новините ни в :















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
-1243
1
06.04 2025 в 12:35
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие