Хиляди иракчани, скандирайки „Смърт на Америка“, се включиха днес в траурна процесия в Багдад за иранския командир Касем Солеймани и иракския паравоенен лидер Абу Махди ал Мухандис, убити при въздушен удар от американски дрон, предава Ройтерс.
Кортежът се събра в Кадимия – шиитски квартал на иракската столица, преди да потегли за Зелената зона – район с правителствени и дипломатически мисии в иракската столица, където на държавната церемония ще присъстват висши официални лица.
Общо 10 души – 5-има иракчани и 5 иранци, бяха убити при американски въздушен удар по колите им до летището на Багдад в петък сутринта.
Мъртвите бяха транспортирани до Кадимия с пикапи в ковчези, покрити с националните им знамена.
Конвоят пълзеше през море от облечени в черно опечалени, някои от които носеха портрети на иранския върховен водач Али Хаменей.
По-късно днес телата на иранците ще бъдат транспортирани по въздух до Иран, който обяви 3-дневен траур за Солеймани.
Той ще бъде погребан във вторник в родния си град Керман в централен Иран.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
17599
1
04.01 2020 в 21:09
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие