Депутатът от Германската социалдемократическа партия (ГСДП) на канцлера Олаф Шолц - Хелге Линд, е получил заплашително писмо по пощата от крайнодясна терористична групировка, предаде ДПА.
"Ще те хванем, разчитай на това. Не си в безопасност никъде", гласи писмото, чиято снимка Линд е публикувал в Екс.
Писмото обвинява Линд в "омраза към германците" и е с подпис NSU 3.0 (National Socialist Underground - Националсоциалистически ъндърграунд). Това е крайнодясна терористична групировка, която беше разкрита през 2011 година, отбелязва ДПА, цитирана от БТА.
В плика с писмото е имало бял прах, който се вижда на снимката от депутата от германския Бундестаг (долната камара на германския парламент) в "Екс". Този прах се е оказал безвреден, информира местната телевизия WDR, като се позовава на говорител на регионалната служба за сигурност.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец