Експлозии в Тел Авив, две жертви в Хайфа, след като Иран удари жилищна сграда

OFFNews 06 April 2026 в 07:33 1978 0
войната в Залива

Снимка Архив

Войната в Залива.

Израелски спасители извадиха две тела изпод развалините на жилищна сграда в Хайфа, след като тя бе ударена от иранска ракета вчера, предаде Ройтерс, като се позова на израелски медии.

По-рано бе съобщено за мащабна спасителна операция, при която се използва едрогабаритна техника, за отстраняване на развалините от сградата и за достигане до затрупаните под тях хора.

В много райони в централната част на Израел тази нощ бе обявена въздушна тревога поради ракетна заплаха, сирените прозвучаха, включително в Тел Авив и околностите му, съобщава кореспондентът на ТАСС.

Сигналите за тревога в района на Тел Авив се задействаха два пъти в рамките на 10 минути, след което се чуха поредица от силни експлозии. Малко преди това израелската армия съобщи, че е регистрирала нов ракетен обстрел от територията на Иран.

За Тел Авив това е първата тревога за повече от денонощие.

Виж още за:
    Най-важното
    Всички новини
    X

    Да измамиш алгоритъма: Джоржеску, Радев и другите, обяснява Георги Ангелов от Sensica Technologies