Президентът на САЩ Доналд Тръмп се е съгласил в разговор с генералния секретар на НАТО Йенс Столтенберг да се срещне през май с лидерите на алианса в Европа, предава Ройтерс.
Сред акцентите на Тръмп по време на предизборната му кампания бе критиката срещу НАТО, като по думите му алиансът е отживелица. Той се закани Щатите да не спазват задължението си и да защитават държави, които не отделят необходимите финанси за отбрана.
Републиканецът е обсъдил със Столтенберг как могат да окуражат членовете да плащат необходимото.
Тръмп настоява, че всички трябва да изпълняват зададената цел да отделят 2% от брутния си вътрешен продукт за отбрана - нещо, което засега правят само САЩ, Гърция, Великобритания, Естония и Полша.
В изявление на Белия дом се казва, че двамата са обсъдили и конфликта в Източна Украйна и възможностите са мирно разрешаване на конфликта.




















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
48260
1
06.02 2017 в 11:51
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие
Украйна ще нанася превантивни удари по обекти, които Русия използва за военни цели, заяви Зеленски
МРРБ обяви новите цени на винетките, влизат в сила от 1 август