Едно дете почина, а стотици са в болница след предполагаемо хранително отравяне в лагер за разселени хора близо до иракския град Мосул, предаде Би Би Си.
Заразените повръщат и страдат от дехидратация. Хората се почувствали зле, след като изяли своя ифтар – храната, която мюсюлманите ядат след залез слънце по време на Рамазана.
В лагера, намиращ се между Мосул и Ирбил, живеят хора, разселени заради иракската офанзива над град Мосул, целяща да прогони джихадистката организация "Ислямска държава" от града. В момента бойците са под тежка обсада в западната част на града.
Агенцията на ООН за бежанците заяви, че около 800 случая са били записани, а близо 200 души са отведени в болница.
По непотвърдена информация е загинала и жена.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни