74 души са вече починалите в Иркутск след пиенето на лосион за вана, съобщиха руските медии, позовавайки се на регионалното подразделение на руското министерство на здравеопазването в сибирския град.
Общият брой на пострадалите е 122, като 31 души остават в болница.
Според разследването причина за отравянията е наличието на метилов алкохол и антифриз в продукта "Бояришник", което не е упоменато върху опаковката.
На етикета на препарата пише, че лосионът съдържа 93 на сто етилов спирт, екстракт от глог, лимоново масло, глицерин и диетилфталат. Продуктът е произведен нелегално.
По случая бяха арестувани 7 души.
Много бедни руснаци обаче пият козметични продукти като евтин заместител на алкохола.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен