Организация, занимаваща се с премахването на неизбухнали мини от войната в Босна и Херцеговина, предупреждават играчите на Pokemon Go да не навлизат в минни полета, предава Би Би Си.
"Получихме информация, че някои потребители на приложението Pokemon GO в Босна отиват на места с риск за мини, търсейки покемони", пише във Фейсбук профила си "Посавина без мина". Организацията приканва хората да спазват табелите, обозначаващи опасните райони.
Поне 600 души са загинали заради мини от края на войната през 1995 г. Според изчисления неизбухналите устройва са близо 120 хиляди.
Играта, която кара хората да обикалят реални места в търсене на покемони, се превърна в истински хит, но и доведе до някои инциденти.
18-годишно момче е било убито в Гватемала, докато играе, а второ момче e простреляно. В САЩ двама тинейджъри, търсещи покемони, се разминаха без наранявания, след като собственик на къща ги обърка с крадци и откри огън по колата им.
Преди седмица говорителят на Владимир Путин излезе с официално изявление, в което предупреди хората, че "покемоните не са причина за посещение на Кремъл, съкровищница на световна култура".
От американски музей, посветен на жертвите на Холокоста, също се презастраховаха като приканиха играчите да го избягват.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
21256
2
20.07 2016 в 11:40
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие
Украйна ще нанася превантивни удари по обекти, които Русия използва за военни цели, заяви Зеленски