Бившият сръбски министър на транспорта Горан Весич и още 12 души бяха обвинени за рухването на козирката на гарата в северния сръбския град Нови Сад.
При инцидента загинаха 15 души в началото на миналия месец, съобщиха сръбските медии.
Обвинителният акт е внесен във Висшия съд в Нови Сад, заедно с цялата документация, събрана по време на предварителното разследване и следствената процедура, както и всички други доказателства, подкрепящи съществуването на оправдано подозрение за повдигане на обвинение.
Това се посочва в съобщение на прокуратурата на Нови Сад, публикувано на сайта на институцията и цитирано от БТА.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец