Отвлечен е българин на превзетия от пирати кораб край бреговете на град Котону в Бенин, съобщиха от Министерството на външните работи.
От МВнР са получили потвърждение по дипломатически път от Португалия и Германия.
Българинът, който е отвлечен, е бил капитан на нападнатия контейнеровоз.
11 от членовете на екипажа на контейнеровоза "Томи Ричер" са на свобода, но капитанът и седем от моряците остават в пиратски плен.
Корабът плава под португалски флаг, а транспортната компания, която го обслужва, е базирана в Германия.
От вчера по разпореждане на вицепремиера и министър на външните работи Екатерина Захариева по случая работят активно дирекция "Ситуационен център" на МВнР, българските посолства в Абуджа, Рабат, Берлин, както и Постоянното представителство на България към Службата на ООН и другите международни организации в Женева.
Действията се координират и с Изпълнителна агенция "Морска администрация".
Още вчера е поискана информация от МВнР на Бенин по случая, но до момента отговор няма.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
ДБ: Хората на Радев предлагат рекорден дефицит, сравним с управлението на Виденов
Подмолно през бюджета кабинетът на Радев ще закрие Комисията по досиетата
Минута мълчание в НС в памет на загиналите деца на АМ ''Тракия''
Как ще се избира нов ВСС: Депутатите решават днес