Около 150 души са потърсили медицинска помощ след авария в химически завод в германския град Оберхаузен, предизвикана от изтичане на сярна киселина в атмосферата, съобщи ДПА, цитирана от БТА.
От компанията, отговорна за изтичането "Хам хеми" инцидентът е настъпил след контакт между солна и сярна киселина по време на разтоварване на кораб, предизвиквайки изтичане на отровен газ в атмосферата.
Четиридесет от изпиталите респираторни проблеми са служители на "Хам хеми", а останалите 110 души са от компания за сметосъбиране.
Автомобилното движение в района е пренасочено.
Наложила се е и евакуация на живеещи в района, но техният брой не се съобщава.
Жителите бяха посъветвани и да не излизат от домовете си и да не отварят прозорци.
Следете новините ни в :


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци