Заради опит да си направи селфи 23-годишен американски турист падна във вулкана Везувий, съобщи „Дейли мейл”.
Инцидентът станал, след като младежът изпуснал телефона си и се опитал да го хване, подхлъзнал се и паднал в кратера.
Спасители се спуснали с въжета и успели да изтеглят американеца. Той не е пострадал сериозно, има натъртвания и повърхностни рани по гърба и ръцете, но е отказал да бъде настанен в болница.
Каръкът и трима негови близки се сдобили с обвинения, че са тръгнали към вулкана, без да платят билетите за разходка в района.
Везувий е активен вулкан, но не е изригвал от близо 80 г.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец