OffNews.bg

Георги Пеев с гол за победа на Амкар

Георги Пеев се отчете с гол и асистенция при домакинската победа на Амкар (Перм) с 2:1 над Крила Советов в мач от третия кръг в групата за класиране от 9-о до 16-о място в първенството на Русия. Българският полузащитник започна в титулярния състав на Амкар, като в 7-ата минута завърши атака, започнала от Гришин, който намери Пеев непокрит в наказателното поле на Крила Советов за 1:0. В 58-ата минута Белоруков засече центриране от ъглов удар на Константин Василиев за 2:0. В 61-ата минута Пеев имаше шанс да се разпише за втори път в мача, но ударът му премина покрай вратата на Веремко. В 70-ата минута вратарят на Анжи направи груба грешка и изигралият изключително слаб мач Петров вкара за крайното 2:1. Георги Пеев бе на терена до първата минута на допълнителното време, когато бе заменен от Блажич. Другият български футболист в Амкар Захари Сираков игра цял мач, като бе един от най-добрите за отбора си заедно с Дмитрий Белоруков. С осмата си победа за сезона Амкар се утвърди на 12-ото място с 34 точки.