Стотици жители на Раднево протестираха срещу беззаконието и насилието на пътя след вчерашния инцидент на пътя, в който след шофьорски спор имаше намушкан мъж и настанени в болница.
Вместо в центъра на града обаче, протестът във вторник вечер приключи пред ромската махала, съобщава Нова телевизия.
Повечето демонстранти бяха готови да се саморазправят с живеещите в махалата, а полицаите едва ги удържаха. На място пристигна и кметът на града Теньо Тенев. Той съобщи, че предстои всички незаконни постройки и магазини в района, населен с роми, да бъдат премахнати.
„Ще протестираме, докато имаме сили”, категорично заявиха живеещите в Раднево на сутринта след масовия протест.
На четирима от участвалите в побоя на пътя вече са повдигнати обвинения за опит за убийство.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
19859
10
04.05 2016 в 15:42
Недей така, с рогата напред, и аз съм хора!
16352
9
04.05 2016 в 14:40
Значи понеже са роми - опит за убийство, а когато долен и гнусен националист пребие ром, защото му казал че са равни - хулиганство и веднага го пускат! Ето ТОВА е дискриминация - неравното третиране от закона. А като казахме закон, за тия "демонстранти" си има закон:
Чл. 163. (1) (Доп. - ДВ, бр. 27 от 2009 г.) Лицата, които участвуват в тълпа, събрана за нападение на групи от населението, отделни граждани или техни имоти във връзка с националната, етническата или расовата им принадлежност, се наказват:
1. подбудителите и предводителите - с лишаване от свобода до пет години;
2. (изм. - ДВ, бр. 103 от 2004 г., в сила от 1.01.2005 г.) всички други - с лишаване от свобода до една година или с пробация.
(2) Ако тълпата или някои от участниците са въоръжени, наказанието е:
1. за подбудителите и предводителите - лишаване от свобода от една до шест години;...
16352
8
04.05 2016 в 14:31
Ами защото сте долни расистки боклуци - затова. За вас няма проблкем когато мутри от вулгарски произход пребиват хора. Проблем е само когато ромите направят нещо.
31665
7
04.05 2016 в 13:34
14359
5
04.05 2016 в 10:41
83938
4
04.05 2016 в 10:34
19859
3
04.05 2016 в 09:55
18145
2
04.05 2016 в 09:52
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
18129
1
04.05 2016 в 09:46
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие