Десетки се събраха тази вечер на протест пред Руския културно-информационен център в София.
Демонстрацията е провокирана от днешното откриване на скандалната изложба "75 години от освобождението на Източна Европа от нацизма", за която българското външно министерство излезе с остра позиция.
Протестиращите издигнаха плакати с надписи "Сталин не е освободител", "Окупацията не е освобождение", "Защо ни обявихте война през септември 1944 г.?"
Те скандираха "Окупатори!", "Комунисти!" и "Тук не е Москва!".
Протестът беше организиран във Facebook от БЗНС с лидер Николай Ненчев, а главната му цел е да се противопостави на "опита за манипулиране на историята".
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
8000
1
10.09 2019 в 16:05
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други