Над 10 000 демонстранти се събраха в Триъгълника на властта на протест под надслов "Не храни прасето с твоите пари".
"Ако тази вечер не бяхте тук, те щяха да продължат да правят безобразия. Те си мислят, че ще ни излъжат, както вече седми месец лъжат младите лекари. Най-накрая спряхме бюджета, приключихме с него. Няма да сме приключили, докато не насрочат изборите. Така че - никакво отпускане! Те са толкова нагли, че като нищо ще пробват с един от мандатите да правят кабинет. Никакво отпускане! Избори! Чака ни дълъг и труден път, за да си вземем държавата обратно" - заяви пред множеството Асен Василев.
"За четвърти път управляващите в оставка се опитаха да си прокарат крадливия бюджет! Вкараха го в дневния ред на парламента като нагла провокация към всички протестиращи, които ясно им заявиха какво мислят и за бюджета, и за самите тях. Искаме да има покажем, не само, че не могат да се подиграват с протестите, но и че не сме съгласни държавата да продължава да плаща за охраната на Пеевски и Борисов! ВСС също трябва да чуе площада и да освободи Сарафов от поста веднага" - заявиха организаторите на протеста от "Продължаваме промяната".
"Правителството падна, искаме честни избори с машини и промяна в Изборния кодекс, за да спрем веднъж завинаги тези безобразия!" - призоваха още демонстрантите.
OFFNews проследи на живо протеста в София:
Хронология на протеста:
20:29 ч. - Демонстрантите вървят по бул. Цар Освободител и скандират "Шиши - вън"

20:20 ч. - От сцената беше обявен край на днешния протест. Няма да има шествие.
20:10 ч. - "Ако тази вечер не бяхте тук, те щяха да продължат да правят безобразия. Те си мислят, че ще ни излъжат, както вече седми месец лъжат младите лекари. Най-накрая спряхме бюджета, приключихме с него. Няма да сме приключили, докато не насрочат изборите. Така че - никакво отпускане! Те са толкова нагли, че като нищо ще пробват с един от мандатите да правят кабинет. Никакво отпускане! Избори! Чака ни дълъг и труден път, за да си вземем държавата обратно" - заяви пред множеството Асен Василев.
Най-много ги е страх от честни и свободни избори, затова ще се борим за машинно гласуване и на следващите избори Пеевски трябва да остане едно електорално джудже, заяви съпредседателят на „Демократична България“ Божидар Божанов.

20:00 ч. - Всички на площада, прегърнати, скачат и скандират: "Заедно ще победим!"
19:44 ч. - Говорят младите лекари. "За 8 месеца не разбраха защо протестираме. Отивам в парламента и задавам въпроси - никога не получавам отговор. Искам да отговоря на Слави Трифонов и неговата редколегия, защото техният подход е: ето ви едни пари и млъквайте. Но тук, на площада, народът има ценности и идеал. Те са скъсали връзката с народа и площада. И ние заедно ще им изядем главите!" - заяви Василена Димитрова.

19:33 ч. - Множеството скандира "Славчев - вън!" и "Сарафов - вън!" заедно с Велислав Величков от "Правосъдие за всеки", който е на сцената
19:05 ч. - Песента на протеста звучи с нов текст: "Когато па-па-падне Пеевски, ще бъдем заедно отгоре и ще го тикнем във затвор"

18:50 ч. - Площадът в момента

18:45 ч. - Към протеста на Площад Независимост ще се влеят демонстрантите от протеста на инициатива "Правосъдие за всеки" срещу Борислав Сарафов. Те идват от Съдебната палата.
18:40 ч. - Част от посланията на днешния протест:


18:30 ч. - Демонстрантите още се събират. В момента са над 7 000.


Снимки: OFFNews - Маргарита Генчева, Янка Петкова, Анна Сечински
Следете новините ни в :














Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
4057
11
19.12 2025 в 13:34
1205
10
19.12 2025 в 09:57
До сега на улицата им се виждаше, че ще получават малко, сега ще получават никакво. Е, да, бюджетните предприятия ще имат увеличения, нали там набутаха некадърните протестъри от 2020. Видите ли по-младичък, в някоя служба, питайте, назначен е между 20-а и 24-а. Обикновено учил за тракторист или нищо незначещото публична администрация, но е назначен за зам.кмет.
И за какво са ви машини, направо казвайте с колко печелите и готово. Ако не ви изнася, хайде на улицата, а тук в пресата хилядите ще станат стотици хиляди.
24373
9
19.12 2025 в 09:27
Лепеща лента сива в Бриколаж
Погледнете как са изработени плакатите
Мегафон има племеника ми от 2 годишен
Айде не се разсейвайте с простотии
2985
8
19.12 2025 в 07:54
Е, да повторя - ТОЧНО на такива като теб разчитат двата шопара. Дето все чакат някой да им плати. Машалла!
3315
7
19.12 2025 в 05:08
3315
6
19.12 2025 в 05:05
2985
5
18.12 2025 в 21:26
А да питаш кой ни печаташе плакатите на протестите през 1997-а няма ли? Айде сега си напрегни малко фантазията и си представи, че има хора, които дават от собственото си време, труд и техника, БЕЗВЪЗМЕЗДНО, за едната идея. Трудно ти е? Е, поздравления - точно на такива като теб разчитат Боце и Шиши.
3315
4
18.12 2025 в 21:21
Кога е имало такава техника на протестите срещу Орешарски? Баси късата памет! Освен да си някое зомбирано от Тик-Ток джен-зи, залепено денонощно в телефона и си ходел прав под масата по времето на тези протести.
-280
3
18.12 2025 в 20:01
3315
2
18.12 2025 в 19:57
Кой плаща за сцената, за осветлението и озвучителната техника, за пробите, за захранването на тази техника? Откъде взимат ток за нея? Кой плаща за вече трикратния монтаж и демонтаж на всичкото това оборудване? Всяко едно разполагане и прибиране на сцената и техниката струва около 300 - 400 000? Което означава, дотук над МИЛИОН?
Кой плаща тези пари? Важно е да се знае, защото който плаща, той поръчва музиката. #КОЙ????
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие